ISNSUW

HR
Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego

Mozaika obyczajowości codziennej

red. Beata Łaciak

W książce otrzymujemy bardzo aktualny i nadzwyczaj interesujący zbiór rozpraw przybliżających świat zjawisk, które - jak ujmują to etnometodologowie - choć na co dzień przez nas "widziane, to jednak nie dostrzegane". Autorzy wykazali się sporą intuicją badawczą i rozeznaniem w literaturze tematu, by z otaczającej nas rzeczywistości społecznej i kulturowej takie zjawiska wyłuskać, szczegółowo je opisać i poddać interpretacji socjologicznej i antropologicznej.

Zebrane w publikacji monografie i eseje układają się w dość spójny obraz przemian naszej współczesnej obyczajowości - podporządkowanej i kształtowanej przez media, powierzchownej i coraz bardziej odrywającej się od tradycji, zorientowanej na wartości ludyczne, a niekiedy wręcz infantylnej. Dość dobrze oddają one obyczajowy klimat późnej nowoczesności, z jej zorientowaniem na hedonizm, konsumpcję, powierzchowność.

Jest to książka nie tylko dla socjologów i antropologów, ale dla szerszego grona Czytelników zainteresowanych problematyką przemian współczesnej obyczajowości i kultury.

z recenzji dr hab. Wojciecha Pawlika, prof. UW

Książkę w cenie 25,00 zł można nabyć w Bibliotece Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Nowy Świat 69.
Zamówienia można przesyłać mailem:
societas@isns.uw.edu.pl

oprawa: miękka

liczba stron: 164

Wydawca:
Instytut Stosowanych Nauk Społecznych
Uniwersytet Warszawski

ISBN: 978-83-61493-20-4

cena: 25,00