ISNSUW

HR
Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego

Wielkomiejskie wspólnoty. Trwałość i zmiana.

redakcja naukowa: Magdalena Dudkiewicz, Barbara Lewenstein, Aleksandra Winiarska

Książka poświęcona problematyce wspólnot lokalnych w środowisku wielkomiejskim. Koncentruje się zwłaszcza na zagadnieniach związanych z możliwościami i ograniczeniami powstawania więzi wspólnotowych między mieszkańcami w warunkach zurbanizowanych, a także strategiami ich pobudzania i wspomagania.

Materiał zawarty w niniejszym tomie może być przydatny dla urbanistów, animatorów i władz miasta w tworzeniu warunków rozwoju wspólnot lokalnych w Warszawie. Mamy jednak nadzieję, że publikacja ta posłuży również innym miastom w Polsce do lepszego organizowania społeczności sąsiedzkich.
ze Wstępu

Wysoką ocenę całości tomu (…) wiążę z kompetencjami (…) autorów oraz uczestników panelu w dziedzinie analiz sprawczości społecznej z punktu widzenia teorii przestrzeni. Dotyczą te kompetencje strategii zarządzania przestrzenią społeczną i przestrzenią kulturową oraz relacjami między nimi. Te właśnie kompetencje autorów decydują o tym, że recenzowana praca ma wyrazisty styl interpretacyjny, klarownie przekazany czytelnikom. Jest nim (…) bardzo dobrze dobrze teoretycznie uzasadniony i empirycznie ugruntowany klucz interpretacyjny społeczności miejskiej – sąsiedztwo.
z recenzji prof. dr hab. Joanny Kurczewskiej, Instytut Filozofii i Socjologii PAN

oprawa: miękka 

liczba stron: 215 

wydawca: Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego

ISBN 978-83-61493-13-6

Książka w wersji drukowanej dostępna jest wyłącznie w bibliotece ISNS, BN oraz w bibliotekach uniwersyteckich na terenie kraju.